Marusz Logo
Strona główna
Artykuły
Seriale, daty premier
Kontakt
Promowane artykuły:
Dreamhost i czas warszawski
WinBinder - wprowadzenie
Prosty packer CSS
Zend Studio i Ubuntu
Oficjalny dystrybutor MOTOmed
WebMail Claros Software
Miasto Plusa - bramka napisana w PHP
Płatnik na Laptopie - opis instalacji
Płatnik - przeniesienie programu
Captcha w PHP - prosty przykład
Linux, skrypt txt2srt
Windows, prosta konwersja txt2srt
Linux, NapiProjekt, TXT i SRT

Debian (8.2 Jessie, x86) i Netflix

2016-10-31 04:07

iconKorzystanie z Netfliksa na 32 bitowym Linuksie to nie jest dzisiaj taka prosta sprawa. Generalnie winę ponosi przeglądarka Chrome (nie mylić z Chromium), ponieważ Google od lutego 2016 wydaje swoją przeglądarkę tylko dla Linuksów 64 bitowych. Ostatnia działająca wersja Chrome nosi numer 48.0.2564.116.


czytaj więcejkomentarzy: 0


Pilot CyberLink, Lirc (0.9.3) oraz KODI (XBMC) na Linuksie

2016-01-06 03:54

iconNie pamiętam już kiedy ostatni raz tyle czasu spędziłem nad instalacją jakiegoś urządzenia pod systemem Linux. Zrezygnowałem z dystrybucji Mint na rzecz Debiana, ze względu na pewien błąd występujący pod tym pierwszym. Moment rezygnacji oznaczał instalację wszystkich multimedialnych rozwiązań, które towarzyszyły mi latami, od nowa. Najgorszej było z pilotem CyberLink. Ale do rzeczy. Komplet (pilot i nadajnik) wyglądają tak:


czytaj więcejkomentarzy: 1


Linux (Ubuntu), PHP i brak polskich locale w ISO-8859-2

2012-07-04 11:47

iconJeśli zauważyłeś, że po ustawieniu polskiej lokalizacji i wpisaniu komendy:

zamiast stringu "lipiec środa 2012-07-04 11:49:40" otrzymujesz "July Wednesday 07/04/12 11:50:02", to wiedz, że Twój system nie potrafi poprawnie zwrócić z interpretera PHP odpowiedzi w języku polskim. W tej sytuacji przechodzimy do katalogu "/var/lib/locales/supported.d" i uzupełniamy plik "pl" o poniższą zawartość:


czytaj więcejkomentarzy: 0


Ubuntu 12.04 i wyłączanie komputera

2012-06-05 12:51

iconJeśli zauważyłeś, że Twój komputer przestał poprawnie reagować na działanie komendy halt, musisz zbadać kilka kwestii. Po pierwsze, sprawdź, czy komputer poprawnie się wyłączy kiedy wklepiesz komendę shutdown -h now. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, sprawdź działanie komendy halt -p, która w skrócie oznacza zatrzymaj system i "odetnij prąd" ;) Jeśli oba powyższe rozwiązania nie przynoszą rezultatów, sprawdź wynik działania komendy poweroff. Tyle można zdziałać bez grzebania. Zakładam, że jeśli czytasz ten tekst dalej, Twój Linux ma gdzieś powyższe polecenia i ciągle nie zamierza poprawnie wyłączyć maszyny.


czytaj więcejkomentarzy: 9


Aktualizacja skryptu bramki SMS Miasta Plusa

2012-02-01 08:06

iconW pierwszych słowach mego listu powinienem zaznaczyć, że bramka SMS w Plusie nie jest powiązana w żaden sposób z Miastem Plusa, które przestało istnieć kilka lat temu. Pozwalam sobie jednak na umieszczanie tejże nazwy dla starych "plusowych" wyjadaczy, którzy doskonale pamiętają moment, gdy ową bramkę wprowadzono. Obecnie mój skrypt do wysyłki SMSów korzysta z bramki dostępnej na stronie http://www1.plus.pl/bsm/. W dniu dzisiejszym zauważyłem, że po raz kolejny zmieniono zawartość POST'a, przez co wiadomości przestały dochodzić. Poprawiłem w związku z tym swój kod i jest on dostępny tutaj. Enjoy.


czytaj więcejkomentarzy: 1