Marusz Logo
Strona główna
Artykuły
Seriale, daty premier
Kontakt
Promowane artykuły:
Dreamhost i czas warszawski
WinBinder - wprowadzenie
Prosty packer CSS
Zend Studio i Ubuntu
Oficjalny dystrybutor MOTOmed
WebMail Claros Software
Miasto Plusa - bramka napisana w PHP
Płatnik na Laptopie - opis instalacji
Płatnik - przeniesienie programu
Captcha w PHP - prosty przykład
Linux, skrypt txt2srt
Windows, prosta konwersja txt2srt
Linux, NapiProjekt, TXT i SRT

Update skryptu dla bramki SMS Miasta Plusa

2010-11-27 12:32

iconW dniu dzisiejszym opublikowałem mały update do skryptu umożliwiającego wysyłkę SMSów poprzez bramkę Miasta Plusa. Zmianie uległa jedynie zawartość zmiennej $sms. Miłej...


czytaj więcejkomentarzy: 0


winesm32.exe - jak usunąć tego wirusa (malware)?

2010-03-14 09:20

iconPamiętacie, drodzy czytelnicy, te piękne czasy, kiedy to wirusy komputerowe podmieniały nam tapety, zmieniały strony startowe w Internet Explorerze albo podmieniały dźwięki systemowe na jakieś śmieszne komunikaty? Tych niewinnych żarcików nadszedł kres wraz z pojawieniem się CIH-a, znanego również jako Chernobyl lub Spacefiller. CIH znany był z tego, że zamiast podmienić nam tapetę w systemie, niszczył (w telegraficznym skrócie) BIOS komputera, przez co nikt nie mógł go potem uruchomić. Jedyną opcją na naprawę sprzętu było zaniesienie go do specjalistycznego serwisu i zabulenie konkretnej kwoty (często była to 1/3 wartości nowej płyty głównej).

Dlaczego taki wstęp? Otóż w dniu wczorajszym do mojego - wydawało by się dobrze zabezpieczonego systemu - przedostał się wirus. Jego nazwa to winesm32. Nie jest to może program o tak niszczycielskich zamiarach jak CIH, niemniej był w stanie ominąć router, olać firewalla (COMODO) i pacnąć w czoło NODa 32. A wszystko to podczas normalnego korzystania z Internetu za pomocą Firefoxa.


czytaj więcejkomentarzy: 1


Projekt "Feather" w wersji Beta

2010-01-25 07:48

iconProjekt "Feather" ma na celu udostępnianie stron odtwarzania filmów wideo YouTube z najmniejszym możliwym opóźnieniem. Osiąga się to przez znaczne ograniczenie funkcji dostępnych dla użytkownika oraz zastosowanie zaawansowanych technik internetowych redukujących łączną liczbę bajtów pobieranych przez przeglądarkę. Prace wciąż trwają, dlatego funkcja może nie działać dla wszystkich filmów wideo. Jeśli jesteście zainteresowani, zapisujcie się do projektu pod adresem: http://www.youtube.com/feather_beta


czytaj więcejkomentarzy: 0


Pulpit Windows > prawy klawisz myszki > Nowy...

2010-01-23 18:08

Jeśli irytuje Was ta przydługa lista plików, jakie możecie stworzyć dzięki elementom w menu "Nowy", proponuję Wam użyć darmowego programu ShellMenuNew. Szybko, bez stresów i grzebania w rejestrze.


czytaj więcejkomentarzy: 0


Firefox 3.6

2010-01-22 08:28

Każdemu kogo irytuje, że w nowym Firefoxie taby otwierają się bezpośrednio za tabem aktualnym, proponuję zmienić opcję browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent na false. Jak to zrobić? W pasku adresu przeglądarki wpisujemy about:config i akceptujemy fakt, iż grozi nam utrata gwarancji :D W pasku filtr wrzucamy: browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent i dwukrotnie klikamy na odnalezioną zmienną. Voila. Wartość zmienia się na false a my cieszymy się starą metodą otwierania tabów.


czytaj więcejkomentarzy: 3