Marusz Logo
Strona główna
Artykuły
Seriale, daty premier
Kontakt
Promowane artykuły:
Dreamhost i czas warszawski
WinBinder - wprowadzenie
Prosty packer CSS
Zend Studio i Ubuntu
Oficjalny dystrybutor MOTOmed
WebMail Claros Software
Miasto Plusa - bramka napisana w PHP
Płatnik na Laptopie - opis instalacji
Płatnik - przeniesienie programu
Captcha w PHP - prosty przykład
Linux, skrypt txt2srt
Windows, prosta konwersja txt2srt
Linux, NapiProjekt, TXT i SRT

I stało się...

2007-06-08 18:20

Witam wszystkich, którzy chcąc bądź niechcąc odwiedzali mojego nieaktywnego od dawna "bloga". Całość zawiesiłem jakiś czas temu, kiedy skończyły mi się rezerwy czasowe a ochota na pisanie odeszła do lamusa. Niemniej wtedy, jak i teraz, powodem powstania strony marusz.net była potrzeba stworzenia elastycznego i stabilnego silnika do obsługi strony internetowej. Zresztą, co tu dużo kryć, mowa o portalu JG24.pl. Wykreowane przeze mnie rozwiązania prosperują do dzisiaj, jednak jakość kodu, brak systemu szablonów i zagrzybiony HTML trącały moją ambicję od dawien dawna... No i stało się: wspólnie zdecydowaliśmy, że rozpoczynamy prace nad wersją 2.0 (beta :P) silnika JG24.

Prace ruszyły pełną parą. JG24 obsługują dwa główne elementy panelu administracyjnego: zarządca contentem (tekstami) oraz zarządca zdjęciami/obrazkami. Oba opierają się na prostym silniku do obsługi drzew w MySQL i obsługują na dzień dzisiejszy przeszło 5k tekstów jak i 20k zdjęć. Właśnie zakończyłem prace przepisując je na nowo, zmieniając całkowicie kod lecz utrzymując jednak zamysł i niektóre elementy graficzne. Zmieniony został też system do obsługi praw dostępu i wprowadziłem możliwość zabezpieczenia katalogu/tekstu przed usunięciem. Wszystko jak zwykle proste, łatwe i przyjemne.

Na tę chwilę to tyle. Obecnie zajmuję się przepisywaniem funkcjonalności "starego" panelu i dopasowywaniem wszystkiego do obecnego silnika. Zależy mi na zachowaniu podstawowej filozofii działania poszczególnych elementów, gdyż całość doskonale sprawdziła się na placu boju.

Poniżej prezentuję dwa screeny z gotowych już modułów o których już wspomniałem.

Galeria


Komentarze


Wpisz swoje imię, pseudonim:

Wpisz treść: